تبلیغات
خوشه ای بهار - عادت هایتان را معاینه فنی کنید!

خوشه ای بهار

روز موعود آن چنان هم دور نیست...

شنبه 11 آبان 1392

عادت هایتان را معاینه فنی کنید!

نویسنده: سینا   طبقه بندی: عمومی، 

چند کلمه در باب آن چه مرتب انجام میدهیم:
عادت هایتان را معاینه فنی کنید!

علی (ع) فرمود:
1*"عادت حاکمی است که با قدرت بر صاحبش حکومت میکند."

تا "فکر یا "عمل" یا "رفتاری" عادتت است،برده ی آن عادت هستی.اگر خوب است که بگو:خدا رحم کرد! بد که باشد، دردل به آن دشنام میدهی و میگویی کاش نبود،اما موقع انجام دادن(درواقع ندادن) آن که میرسد باز دست و دلت میلرزد و "فقط اینبار"دیگری به کوه افتضاحاتت اضافه میشو...د! تعجبی ندارد،چون برده تنها میتواند در دلش به ارباب دشنام دهد اما در عمل فقط کمر خم میکند،پس...

2**انقلاب کن!
آن هم با قدرت!عادت بد،دکمه ی قرمزی ندارد تا فشارش بدهی و تمام بشود،دنبال دکمه و فیوز نگرد!(گشتم نبود نگرد...)عادت بد را باید خشکاند،که درد دارد،و کم دردترین راهش رویش عادتی جدید بجای آن است.ازبین بردن عادت بد قدیمی بدون پر کردن وقت آن با عادتی دیگر حقیقتا طاقت فرساست،همانطور که عاشق پیشه هایش میدانند تمام کردن یک رابطه عاشقانه بدون شروع کردن رابطه ی جدید، یعنی سطل زباله ای پر از دستمال های خیس اشک آلود!!
عادت ها ممکن است درابتدا خوب باشند اما کم کم بوی گندشان بلند شود،مثلا به وسواس تبدیل شوند یا جنبه ی مفید خود را ازدست بدهند و فقط ظاهر بماند.چه کنیم تا عادت های خوبمان خوب باقی بمانند؟

3***عادت هایت را معاینه فنی کن!
همانطور که دستگاه های الکتریکی یک کارخانه برای درست انجام دادن کارشان نیاز به معاینه فنی دارند،عادت ها نیز نیاز به معاینه و نسخه و دارو دارند.پس از یک معاینه ی عاقلانه و همه جانبه،اگر بنظرعقل سلیمت نیاز به تغییر یا حذف دارند،اجازه بده(اکثرا نمیدهند!تو پخمه نباش!) تغییر کرده یا حذف شوند سپس عادت هایی نو درخود برویان.عادت نیز مثل یک گیاه به مراقبت و هرس دارد،که اگر نداشت نامش رفتار موقت بود نه عادت!
پس بادقت نیازهایت را اولویت بندی نما،عادت جدیدی انتخاب کرده و آن را جایگزین کن.
عادت هایت سبز

با احترام،سینا

نویسندگان

صفحات جانبی

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

ال یس

ترانه"تو آمدی"از سامی یوسف

لوگو لوگو

Boycott israeli goods ,تحریم کالاهای صهیونیستی


www.shereno.com *** شما کجایید؟ *** اخبار روز از سایت خبری تابناک
p align="center">جادوی کلمات

رتبه سنج

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


بنر

آل یاسین

<فیلم>